1. setkání se školou aneb rybář a chovatel

Mgr. Daniela Kozůbková

• Mgr. Jiří Mazal
  • Mgr. Renata Krečmerová

Koberec se proměnil v kraj rybníků.

Školní třída se stala rájem všech chovatelů.

První kroky budoucích prvňáčků totiž provázela letos zvířata. Lehkými krůčky našlapovala ta ze zoo, která se ukryla mezi těmi lesními. Budoucí žáci 1. ročníku je snadno vypátrali a dupajícím ježkům přikreslili bodliny. Složit tělo leoparda nebo najít na obrázcích louky rozdíly, to zvládli všichni hravě.

Fotografie skutečných zvířat ve třech různých velikostech žádné z dětí nespletly. Siluetu přiřadit ke stínu kohouta, delfína nebo veverky šlo rovněž snadno. Postavit komín z kostek pro hnízdo čápa, napočítat správný počet ulovených ryb už byla úplná hračka!

Každý, kdo se posadí poprvé na začátku září 2023 do školní lavice, odcházel ze zápisu do 1. tříd dne 21. a 22. 4. 2023 se zvířecí medailí a s drobnými dárky, ale hlavně s příjemným zážitkem z první návštěvy školy.

Stejně úspěšný vstup zvládli také chlapci a dívky, které přivítá ZŠ Bruntál, Cihelní 6 příští školní rok v přípravné třídě.